KADEM Sanat’a Hoş geldiniz

Güneşin, toprağın, doğanın ve hayatın başka türlü yeşerdiği bir iklimdir sanat. Sanat; bahçesinde soluklandığımız dünyayı, berekete, zarafete, huzura dönüştürendir. Kimi bir notanın içinde, kimi bir fotoğraf karesinde, kimi şiirde ya da bir sözde yaşar sanatı ve hisseder yeni keşfedilmiş bir duygunun tazeliğini.Ruh ikliminin harcını sanatla karan toplumlar, çağdaşlarına ve gelecek nesillere yönelik mesajlarını, kültür – sanat formlarını kullanarak iletirler. Sanatı, kendini bulma, anlama ve ifade etme yöntemi olarak görüp, farklı türlerinde yeni yeni hikâyeler üretirler.

Bugün toplumlar gibi kurumlar da insanların zihninde kalıcı olabilmek için ruh kökleriyle ilişki kurarak estetik ve ahengin diliyle sanat üretimine katkı sunuyorlar.

KADEM olarak bu düşünceyle, kadim hikâyemizi zenginleştirmek üzere harekete geçtik. Sanat ile temas ettiğimiz ve sanatın farklı alanlarında yaptığımız çalışmaları, etkinlikleri ve buluşmaları dijital platformumuz olan KADEM Sanat aracılığıyla sizlerle paylaşmayı hedefliyor, bu alanda ortak eserler ortaya koymak için sizleri KADEM Sanat’ın bir parçası olmaya davet ediyoruz.